TEPELNÉ ČERPADLO INVENTOR MATRIX MS 04 (4,25 kW)

 
Novinka Tip
  • 1 z 3
 

Tepelné čerpadlo INVENTOR MATRIX (vzduch-voda) s inverterovou technologií pro vytápění a přípravu TUV, vynikající poměr kvalita/cena. Tepelná čerpadla jsou zařazena v dotačních programech Nová zelená úsporám a Kotlíkové dotace (SVT30775). Uvedená cena platí pro tepelné čerpadlo. Pro podrobnou kalkulaci na dodávku a montáž na klíč nás kontaktujte na:

AGIDA s.r.o.

Polní 55, Rapotín

email: obchod@agida.cz

 

Dostupnost Objednáno
Cena 151 290 Kč včetně DPH
135 080 Kč
Kód produktu 75
Značka INVENTOR
Kategorie Tepelná čerpadla
Záruka 48 měsíců (dle servisní smlouvy)
Položka byla vyprodána...
 

Tepelné čerpadlo vzduch - voda

Principem tepelného čerpadla vzduch - voda je přenos tepla z venkovního prostředí do topného systému objektu. Tepelné čerpadlo vzduch - voda získává teplo ze svého okolí - v tomto případě ze vzduchu a tuto nízkoteplotní energii předává do vody jako topného média pro vytápění bytu, rodinného domu či kanceláří a také pro ohřev teplé užitkové vody. Jeho provoz je ekonomičtější oproti jiným tepelným zdrojům díky tomu, že využívá principu přenosu tepla a nikoliv přeměny tepla (například spalováním).

Spotřeba energie

Prostory pro bydlení a podnikání spotřebují více energie než průmysl a doprava. Na vytápění těchto objektů a přípravu teplé vody je používáno téměř 80% celkové spotřeby energie. Vysoká účinnost, nízký příkon, to byly hlavní záměry při vývoji tepelného čerpadla INVENTOR MATRIX S. Dlouholetý výzkum a vývoj inverterové technologie, dokonalé řízení výkonu, zcela nový typ výměníku jsou cestami ke snížení spotřeby energie. Tepelné čerpadlo INVENTOR MATRIX S nesnižuje pouze spotřebu energie pro vytápění, ale také přispěje k výrazným úsporám ve Vašem rozpočtu. Díky němu také získáte nezávislost na stoupajících cenách fosilních paliv.

Topný systém s tepelným čerpadlem

Tepelné čerpadlo INVENTOR MATRIX S vám přináší mnoho variant zapojení do topného systému. Lze je používat samostatně pouze pro vytápění i v kombinaci se zásobníkem TUV i pro ohřev teplé užitkové vody. Dlouholetý výzkum řízení výkonu inverterovou technologií zaručuje, že zařízení produkuje pouze takový výkon, jaký je momentálně potřeba.

Tepelné čerpadlo INVENTOR MATRIX S vzduch-voda je navrženo jako split systém s oddělenou venkovní jednotkou obsahující kompresor, inverterové řízení, kondenzátor a vnitřní jednotkou - hydromodulem. Na tento hydromodul jsou připojeny všechny ostatní součásti topného systému - radiátory, podlahové topení, zásobník na teplou užitkovou vodu atd. Technologie Inverter umožňuje regulovat topný výkon tepelného čerpadla podle aktuální potřeby. Pokud potřebuje váš topný systém menší výkon než je nominální, venkovní jednotka se přizpůsobí a dodává jen potřebné množství tepelného výkonu, samozřejmě se snížením příkonu. Tato technologie snižuje spotřebu energie a podstatně zvyšuje spolehlivost a životnost tepelného čerpadla.

Vnitřní jednotka – hydromodul INVENTOR MATRIX S

Hydromodul v systému tepelného čerpadla INVENTOR MATRIX S je skutečným zdrojem tepla, který předává do topné vody tepelnou energii získanou venkovní jednotkou. Pro přenos tepelné energie z primárního okruhu chladiva do topné vody je použit nerezový deskový výměník s velkou teplosměnnou plochou, nízkým vnitřním odporem, lepšími hodnotami přenosu kondenzačního tepla a maximální účinností s výstupní teplotou topné vody až 55°C. Právě díky němu dosahuje zařízení zvýšení topných faktorů při snížení příkonu. Kromě výměníku je součástí hydromodulu INVENTOR MATRIX S také oběhové čerpadlo , záložní elektrický bivalentní zdroj tepla a inteligentní řídící jednotka celého systému.

Venkovní jednotka

Venkovní jednotka získává tepelnou energii ze vzduchu a předává ji dále do hydromodulu prostřednictvím chladícího okruhu využívajícího vlastností ekologického chladiva R32. Pro tepelná čerpadla INVENTOR MATRIX S jsou používány díky svým ideálním vlastnostem modifikované venkovní jednotky s vysokou účinností, tichým provozem a dvojitým rotačním kompresorem MITSUBISHI.

Konstrukce venkovních jednotek zaručuje tichý chod, ventilátory se speciálně vyvinutými lopatkami zajišťují velmi malé turbulence a tím i emise hluku venkovní jednotkou.

Zásobník TUV (teplá užitková voda)

Pomocí tepelného čerpadla INVENTOR MATRIX S kromě vytápění také ohřejete teplou užitkovou vodu. K zařízení lze připojit ohřívač TUV jakéhokoliv výrobce, s vyšší teplosměnnou plochou výměníku pro přenos tepla z tepelného čerpadla. Řízení ohřevu TUV je plně automatické, není zapotřebí žádný zásah uživatele.

Komfortní ovládání

Tepelné čerpadlo INVENTOR MATRIX S umožňuje komfortní ovládání teploty uvnitř objektu. Připojíte k němu jakýkoliv prostorový ovladač, ať již kabelový nebo bezdrátový . Zařízení můžete ovládat i pomocí Vašeho PC či smartphonu. Samozřejmostí je ekvitermní regulace řídící teplotu topné vody podle venkovní teploty.

Výkon/Příkon/COP A7/W35: 4,25 / 0,82 / 5,2
Výkon/Příkon/COP A2/W35: 4,1 / 1,1 / 4,05
Napájení (V, Hz, F): 230V, 50 Hz, 1F
Energetická třída W35/W55: A+++/A++
Elektrická bivalence: 3 kW
Kompresor: DC Inverter / Mitsubishi/twin rotary
Chladivo: R32
Rozsah provozních teplot (°C): -25° až 35°
Maximální akustický tlak venkovní jednotky v 1 m (dB): 44
Maximální akustický tlak vnitřní jednotky v 1 m (dB): 28
Rozměry venkovní jednotky (š/v/h) (mm): 1008 / 712 / 426
Rozměry vnitřní jednotky (š/v/h) (mm): 420 / 790 / 270
Hmotnost venkovní jednotky (kg): 60
Hmotnost vnitřní jednotky (kg): 43
Maximální vzdálenost vnitřní - venkovní jednotky (m): 30
Maximální teplota topné vody bez elektrického bivalentu (°C): 55
Maximální teplota topné vody s elektrickým bivalentem (°C): 65
Typ výměníku: deskový

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: