manometr kapilární MCS 48

 
 

Manometr MCS 48 je určen k měření tlaku v soustavách, kde místo odběru tlaku není totožné s místem odečtu. Umístění tělesa manometru není závislé na místě odběru tlaku. Jeho vzdálenost je limitována délkou spojovací kapiláry. Manometr může být použit v soustavě s kapalnými, popř. plynnými látkami, které nekrystalizují a nezpůsobují korozi slitin mědi.
Rozsah0-4 bar Délka kapiláry920 mm
Manometr se skládá z pružného citlivého prvku s převodovým ústrojím, které jsou umístěny v tělese manometru a čidla. Čidlo sestává z připojovacího čepu s převlečným šroubem a spojovací kapiláry. Spojovací kapiláru lze podle potřeby tvarovat. Manometr je dodáván s připojovacím závitem převlečného šroubu M14x1 nebo G1/4. Pro připojení a odpojení manometru do soustavy za provozního tlaku soustavy je možno použít zpětný ventil ZV4 s připojovacím závitem G1/4 a G1/2.

Montáž a údržba
Těleso manometru je možno montovat v jakékoliv poloze. Přednostně se doporučuje kolmá poloha hlavice. Montáž tělesa manometru se provádí nasunutím do otvoru o rozměrech dle rozměrového náčrtku plech tl. 0,8-1,5 mm. Připojení k tlakové soustavě se provádí přitažením připojovacího čepu pomocí převlečného šroubu do nástavce v tlakové soustavě nebo do zpětného ventilu. Nejmenší dovolený poloměr ohybu spojovací kapiláry je 5 mm.
Technické údaje
Rozsah stupnice 0-4 bar
Dělení stupnice 0,1 bar
Měřicí rozsah - stálý tlak 0-3 bar
Měřicí rozsah - proměnlivý tlak 0-2,6 bar
Přesnost ±2,5 % z rozsahu stupnice
Přípustné teploty okolí tělesa 5 až 80 °C
Měřená látka - max. +110 °C
Přípojné rozměry tělesa uchycení do otvoru v plechu dle rozměrového náčrtku
Čidlo M14x1 nebo G1/4
Délka spojovací kapiláry 920 mm
Min. poloměr ohybu kapiláry Rmin = 5 mm

Dostupnost Na dotaz (1 ks)
Cena 576 Kč včetně DPH
476 Kč    
Kód produktu M7501G
Kategorie Teploměry ostatní technické - kapilární
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: